Wyniki najnowszych badań nad skutecznością metody ESDM

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wyniki najnowszych badań nad efektywnością terapii prowadzonej metodą ESDM (The Early Start Denver Model) zostały uznane przez magazyn Time za jedno z dziesięciu najważniejszych osiągnięć w dziedzinie medycyny w 2012 roku.

Badania przeprowadzone przy użyciu elektroencefalografii (EEG) wykazały, ze terapia modelem ESDM nie tylko modyfikuje zachowanie dziecka, ale wpływa także na poprawę aktywności mózgu.

U dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu objętych terapią ESDM zarejestrowano te same zapisy aktywności mózgu w odpowiedzi na widok twarzy i obiektów, co u ich rówieśników rozwijających się normatywnie. Cytując prof. Cheryl Dissanayake: "ESDM zdaje się zmieniać sposób, w jaki dzieci z autyzmem reagują na inne osoby. Oznacza to, ze będą one łatwiej nawiązywać relacje z innymi ludźmi."

Więcej informacji na temat badań znajdą Państwo na podstronie poświęconej metodzie ESDM. Opis w języku angielskim został opublikowany na stronie magazynu Time, a także na stronie CNN International.

Zapraszamy także do obejrzenia filmu poświęconego terapii metodą ESDM na stronie Uniwersytetu Kalifornii.