Terapia ESDM w Centrum Adesse

Z przyjemnością informujemy, że zespół Centrum Adesse powiększył się o dwóch certyfikowanych terapeutów metody The Early Start Denver Model: panią Maję de Ines i pana Tomasz Mroza.

Pani You do not have access to view this node jest audiologiem i foniatrą, posiada także kwalifikacje logopedy i terapeuty integracji sensorycznej. Z Centrum Adesse związana jest od początku istnienia ośrodka. Pracuje z dziećmi z autyzmem oraz dziećmi z zaburzeniami rozwoju mowy i trudnościami w komunikacji.

Pan Tomasz Mróz jest psychologiem dziecięcym i certyfikowanym doradcą rodzinnym Modelu INSITE. Do zespołu Adesse dołączył w czerwcu 2011 roku. Pracuje z dziećmi z autyzmem oraz dziećmi z zaburzeniami rozwoju mowy i trudnościami w komunikacji.

W maju 2013 roku pani Maja i pan Tomasz ukończyli Kurs I stopnia metody The Early Start Denver Model (ESDM Introductory Workshop) oraz Kurs II stopnia metody The Early Start Denver Model (ESDM Advanced Workshop), które umożliwiły im przystąpienie do wymagającego procesu certyfikacyjnego nadzorowanego przez dr Cynthia Zierhut. Po prawie roku ciężkiej pracy, na którą składało się zaliczenie dwóch egzaminów praktycznych obejmujących wszystkie aspekty procesu terapeutycznego, pani Maja i pan Tomasz uzyskali swoje certyfikaty niemal jednocześnie, dołączając tym samym do elitarnego grona specjalistów metody ESDM. Serdecznie gratulujemy!

Kursy ukończone przez naszych terapeutów były jednymi z pierwszych szkoleń z metody ESDM przeprowadzonych w Europie. Ich organizacja stała się możliwa dzięki ponad pięcioletniej pracy dr Joanny Kwasiborskiej-Dudek nad sprowadzeniem metody do Polski, oraz jej osobistym kontaktom z międzynarodową społecznością terapeutów ESDM.

Dr Kwasiborska-Dudek, po uzyskaniu certyfikatu terapeuty ESDM oraz dodatkowych kwalifikacji do coachingu rodziców w ramach modelu, pracuje w tej chwili nad zdobyciem certyfikatu trenera metody. Jako redaktor naukowy współpracuje również z Fundacją Rozwiązać Autyzm przy wydaniu podręcznika ESDM dla specjalistów. Dzięki temu, już wkrótce Centrum Adesse będzie mogło zaoferować szkolenia ESDM na szerszą skalę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Kursu I stopnia metody ESDM, który odbył się 6 maja 2013 roku w Warszawie. Kurs poprowadziła dr Cynthia Zierhut – certyfikowany trener metody, Kierownik Programu Szkoleniowego ESDM Instytutu MIND, przy udziale pani Kristy Capes (obecnie również certyfikowanego trenera metody).
W kursie tym wzięło udział blisko 50 specjalistów z Polski i z zagranicy.

Zachęcamy również do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat metody ESDM na stronie Centrum Adesse oraz na stronie Instytutu MIND.

Osoby zainteresowane terapią modelem ESDM proszone są o kontakt telefoniczny z recepcją Centrum Adesse.

Serdecznie zapraszamy!