Aplikacja ASDetect

Uniwersytet La Trobe z Melbourne, z którego wywodzą się narzędzia przesiewowe do wykrywania zaburzeń ze spektrum autyzmu SACS-R, stworzył przy udziale dr Josephine Barbaro bezpłatną aplikację przeznaczoną dla rodziców, którzy chcą sprawdzić rozwój zachowań społecznych i komunikacyjnych u swoich dzieci. Aplikacja o nazwie ASDetect dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS lub Android.

Fundacja Synapsis i Centrum Adesse, w porozumieniu z autorkami narzędzi SACS-R, pracują już nad wersją aplikacji przystosowaną do warunków polskich.  W międzyczasie zachęcamy osoby posługujące się językiem angielskim do skorzystania z oryginalnej wersji aplikacji. Warto jednak zaznaczyć, że informacje, które otrzymają Państwo po wykonaniu badania, będą się odnosić do warunków australijskich.

Jeżeli będą Państwo chcieli skonsultować wynik badania, na stronie Programu Badabada znajdą Państwo listę certyfikowanych specjalistów, którzy bezpłatnie wykonają badanie narzędziami SACS-R i określą, czy Państwa dziecko jest w grupie ryzyka zaburzeń społecznych i komunikacyjnych.

Gratulujemy zespołowi prof. Dissanayake z Uniwersytetu La Trobe i zachęcamy do zapoznania się z aplikacją!